Inwestowanie i oszczędzanie

Według raportu Komisji Europejskiej Polska zajmuje 6 miejsce od końca pod względem poziomu wiedzy finansowej społeczeństwa. Z przeprowadzonego badania wynika, że tylko 20% Polaków posiada wysokie kompetencje finansowe. Jak widać dla większości społeczeństwa świat finansów jest jak zamknięta księga.Wszystko to wskazuje na to, że doradca majątkowy jest w dzisiejszych czasach niezwykle wartościowym partnerem, który może pomóc Ci w zarządzaniu własnymi finansami.

Doradcy majątkowego potrzebujemy z kilku powodów:

1️⃣ Wiedza i doświadczenie: doradca majątkowy posiada specjalistyczną wiedzę i doświadczenie w obszarze finansów. Ma dostęp do różnych zasobów i narzędzi, które są niezbędne do zarządzania Twoimi finansami. Może korzystać z profesjonalnego oprogramowania, badań i innych specjalistycznych materiałów oraz raportów analizujących rynki finansowe. Dzięki temu jest w stanie udzielić Ci fachowej porady i pomóc w podjęciu kluczowych decyzji finansowych.

2️⃣ Optymalizacja budżetu: doradca majątkowy pomoże Ci zoptymalizować budżet domowy, abyś mógł/ mogła efektywnie zarządzać swoimi finansami. Doradca może też pomóc w obniżeniu kosztów kredytów, ubezpieczeń i innych produktów finansowych.

3️⃣ Inwestowanie kapitału : doradca majątkowy pomoże Ci w podjęciu decyzji inwestycyjnych. Posiada on wiedzę, która pozwala wskazać nie tylko potencjalne korzyści, ale również ryzyka związane z danym rodzajem inwestycji.

4️⃣ Planowanie emerytalne: doradca majątkowy pomoże Ci stworzyć zabezpieczenie finansowe na  okres emerytury. Przedstawi różne opcje oszczędzania na emeryturę oraz możliwości wykorzystania ulg podatkowych.

5️⃣ Zabezpieczenie na wypadek utraty dochodów:doradca majątkowy pomoże Ci zabezpieczyć się na wypadek trudnych sytuacji życiowych takich jak: utrata pracy, poważna choroba, czy nagły wypadek,który może spowodować okresową lub trwała niezdolność do pracy.

6️⃣ Własny dom lub mieszkanie – jeśli doradca majątkowy jest również ekspertem w zakresie kredytów, to porówna on oferty wielu banków i przedstawi Ci najbardziej optymalną propozycję kredytu hipotecznego.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *