Bez kategorii
Brak komentarzy

🔸Wynagrodzenie doradcy finansowego zależy od wielu róznych czynników, takich jak doświadczenie, umiejętności, rodzaj firmy, w której pracuje, oraz rodzaj usług, które świadczy.

🔸Wiele osób, pracę w zawodzie doradcy finansowego rozpoczyna w ramach dodatkowego zajęcia, pełniąc na początku funkcję asystenta doradcy. Do zadań asystenta należy umawianie spotkań z klientami oraz przeprowadzanie analiz dotyczących potrzeb finansowych klientów. Dochód asystenta zależy od tego z iloma zainteresowanymi klientami doradca finansowy przeprowadzi skuteczną konsultację. Początkowe wynagrodzenie asystenta pracującego dodatkowo wynosi ok. 2000 -3000 zł.Po ukończeniu specjalistycznych szkoleń i zdaniu egzaminu asystent może sam zdecydować, czy chce pracować dodatkowo, czy rozpocząć pracę w pełnym wymiarze godzin i samodzielnie doradzać własnym klientom.

🔸W firmie PDM doradca finansowy otrzymuje prowizje za zawarcie umowy oraz wynagrodzenie serwisowe za obsługę klientów w kolejnych latach trwania umowy. Po około 12-18 miesiącach pracy angażujący się doradca osiąga zarobki w wysokości 10-15 tys. miesięcznie.
Warto zaznaczyć, że wynagrodzenie doradcy, który systematycznie pozyskuje nowych klientów z roku na rok wzrasta i generuje stabilne źródło dochodu. Najlepsi doradcy z wieloletnim doświadczeniem osiągają dochody w wysokości kilkudziesięciu tysięcy złotych miesięcznie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *