Bez kategorii

Aż trudno uwierzyć, że w tym roku obchodzę trzydziestą rocznicę pracy w branży finansowej.Prowadzenie własnego biznesu wymaga nieustannej koncentracji oraz utrzymania motywacji na wysokim poziomie. Poniżej opisuję co robię każdego dnia, aby utrzymać trwałą, wynikającą z chęci robienia tego co lubię motywację.

Sprawdź, czy moje sposoby zadziałają również u Ciebie.

🔸Optymistycznie podchodzę do życia.
Podchodzę do wyzwań z pozytywną energią, koncentruje się na sukcesach, a z porażek wyciągam wnioski. Jeśli popełniłem jakiś błąd przyznaję się do niego i robię wszystko, aby nie popełnić tego samego błędu ponownie.

🔸Codziennie poszukuje inspiracji.
W drodze do pracy( zajmuje mi to ok. 80 minut dziennie w obie strony), słucham inspirujących nagrań. Uważam, że sama wiedza nic nie zmieni w naszym życiu jeśli nie zastosujemy jej w praktyce. Dlatego po przeczytaniu książki lub ukończeniu szkolenia wdrażam przynajmniej 2-3 nowe rzeczy o których się dowiedziałem.

🔸Planuję każdy dzień.
Codziennie wieczorem robię listę zadań do wykonania następnego dnia.
Takie podejście zwiększa efektywność pracy i pozwala mi skoncentrować się na tym co ważne.

🔸Prowadzę księgę marzeń.
W pierwszej części mojej księgi zapisuję, co chciałbym jeszcze w życiu osiągnąć, przeżyć, zobaczyć. Natomiast w drugiej części zapisuję wszystko, co zostało już zrealizowane . Dzięki moim zapiskom mogę obserwować postępy i utrzymywać motywacje na stale wysokim poziomie

🔸Wytwarzam zdrowe nawyki.
Śpię co najmniej 8 godzin dziennie, (kładę się spać pomiędzy godz. 22:00 a godz. 23:00), przeznaczam ok 30 minut dziennie na medytacje, do biura chodzę pieszo – ok. 7 km w dwie strony i w tym czasie słucham inspirujących nagrań. Zdrowa dieta i styl życia pomagają mi zachować wysoki poziom energii i motywacji.

🔸Wolny czas spędzam z rodziną i przyjaciółmi.
Rodzina i przyjaciele są dla mnie bardzo ważni. Wprowadzają do mojego życia radość i stanowią podporę w trudnych chwilach.Nie wyobrażam sobie bez nich życia.

A Ciebie co motywuje do działania?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *